zaklady yoyovani   yoyo udrzba   zacatecnicke triky   1A pokrocili   1A experti   1A slusny   2A loopovani   3A triky   4A offstring   5A freehand   spin top káčování

 

 

JAK VYMĚNIT PROVÁZEK

Po určité době, asi po 3 hodinách čistého času yoyování, je dobré provázek vyměnit. Starý string už nemá takovou výraznou barvu jako nový, je mastný, špinavý, nepružný a celkově vypadá hodně použitě. Poznáte to snadno, s ojetým provázkem se vám už neyoyuje dobře. Uzly se snažte hned poté, co vzniknou, rozmotat. Pokud to nejde, tak provázek vyměňte.

Když už jste zjistili, že je potřeba provázek vyměnit, tady je návod jak na to. Chytnete yoyo do levé ruky a pravou rukou začnete provázek blízko yoya rozmotávat. Po chvilce by mělo být vidět očko, které je okolo ložiska, jak se postupně zvětšuje. Až je očko dostatečně široké, můžete ho sundat z yoya. Yoyo tak nemusíte vůbec rozšroubovávat a tím vám mnohem déle vydrží. Stejný postup provedete s provázkem novým. Chytnete ho za spravný konec (tedy ne ten se smyčkou) a začnete ho pomalu kroutit tak, až se na konci objeví malé očko, které pak přetáhnete přes yoyo. Na yoyu pak string domotáte zase zpátky.

Občas se hodí si string zkrátit, hlavně menším yoyerům, aby s ním tolik nemlátili o zem a mohli vůbec yoyovat. Doporučovaná délka stringu je od pupíku na zem, u menších yoyerů naopak doporučujeme mít string o něco delší. Když yoyo s provázkem leží na zemi, chytněte si provázek u pupíku a přeložte ho. Na tomto konci uděláte klasický uzel tak, aby smyčka, která tam vznikne, nebyla ani moc dlouhá, ani moc krátká, asi 2 cm. Uzlík pořádně utáhněte a přebytečný konec ustřihněte. Vznikla vám tak nová smyčka, kterou protáhněte zbytek provázku a nyní máte utahovací smyčku, kterou si připevníte na prst.