zaklady yoyovani   yoyo udrzba   zacatecnicke triky   1A pokrocili   1A experti   1A slusny   2A loopovani   3A triky   4A offstring   5A freehand   spin top káčování

 

 

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT PROVÁZEK

První a nejdůležitější věcí u provázku je ten fakt, že všechny provázky pasují do všech yoyí. Je to jedno, které si vyberete, vždy vám s nimi půjde yoyovat, ať už máte yoyo jakékoliv.

Dálší důležitou vlastností stringů je materiál, ze kterého se stringy vyrábí. Nejpoužívanější jsou umělé provázky z polyesteru. Většina značek používá čistě polyesterové stringy. Ty vydrží déle než např. provázky z bavlny, které se v současné době už tolik nepoužívají. Občas se ještě objevují provázky, které jsou smíchané z obou těchto materiálů. Speciálním případem jsou provázky vyrobené z nylonu.

Důležitá je také barva provázku. Můžete si vybrat barvu podle vašeho yoya nebo prostě jakou chcete. Ale doporučujeme si vybrat barvu, která je hodně výrazná. Je to dobré jak pro vás, protože budete string dobřě vidět např. proti tmavé podlaze. Ale také to ocení i ostatní, kteří tak mnohem lépe uvidí, co za tricky děláte. Tohle doporučení se mění v povinnost v případě pokud natáčíte video nebo jdete soutěžit. V této souvislosti je důležitá i volba oblečení. Pokud budete mít bílé tričko a bílé stringy, nikdo nic neuvidí. Z tohoto důvodu je zdaleka tou nejpoužívanější kombinací žlutá barva stringu a černá nebo velmi tmavá barva trička. Vždy tedy vybírejte kontrastní barvy.

Pokud potřebujete poradit s výběrem stringu, neváhejte se na nás obrátit osobně v naší kamenné prodejně, telefonicky, přes email nebo přes náš Facebook a my vám rádi poradíme!