zaklady yoyovani   yoyo udrzba   zacatecnicke triky   1A pokrocili   1A experti   1A slusny   2A loopovani   3A triky   4A offstring   5A freehand   spin top káčování

 

 

STYLY MODERNÍHO YOYOVÁNÍ

Základním stylem je 1A. Začínají s ním všichni yoyeři. Jedno yoyo je připevněno na provázku, jehož druhý konec je zase připevněn na prst. Jedná se o nejpopulárnější styl yoyování. V tomto stylu se dělají tzv. stringové stricky.

2A neboli loopování je yoyování se dvěmi yoyami najednou, každé v jedné ruce. Tyto yoya mají speciální, úzký tvar, který se velmi hodí na tento styl. Obě yoya jsou responzivní a jsou připevněna k prstu. V tomto stylu se dělají tzv. loopovací tricky.

3A je styl, kde se používají dvě stringová yoya, každé připevněné k jedné ruce. Jedná se o jeden z nejtěžších stylů vůbec. Pro zájemce doporučujeme používat dvě stejná yoya a zkrátit si provázky.

4A neboli offstring je styl, kdy yoyo není připevněno k provázku a může tak nezávisle lítat okolo. Yoya na tento styl jsou výrazně větší a z plastu, protože často padají na zem.

Posledním základním stylem yoyování je 5A neboli freehand. Zde se používá stringové yoyo, ale provázek není připevněn k prstu, ale na konci je protizávaží, se kterým se kolem yoya různě motá a poletuje.

Nakonec ještě zmíníme káču neboli spin top, která se k yoyování také počítá.

 
DALŠÍ V KATEGORII ZÁKLADY YOYOVÁNÍ